نظر تحلیل گران حرفه ای بازار از وضعیت طلا

تحلیل طلا تحلیل تکنیکال طلا

تحلیل ها و نظرات تحلیل گران حرفه ای بازار از وضعیت طلا

ریچارد بیکر، تحلیلگر Eureka Miner Report: “من معتقدم که ریسک‌های موجود در رابطه با تنش‌های میان ایران-آمریکا و کره شمالی-آمریکا همراه با افزایش قیمت کالاهای اساسی موجب رسیدن قیمت طلا به ۱۳۱۰ دلار خواهد شد و شاید به سطوح بالاتری نیز برسد. نقره هم به‌احتمال‌زیاد به پیروی از طلا صعود خواهد کرد و به ۱۷٫۴۰ دلار خواهد رسید.”
آدریان دی، مدیر دارایی Adrian Day Asset Management: این فعال حرفه‌ای بازار طلا نیز انتظار افزایش قیمت را دارد. “کاملاً مشخص است که فدرال رزرو در رابطه با سیاست‌های انقباضی بااحتیاط بیشتری عمل خواهد کرد.”
دنیل پاویلونیز، از کارگزاران ارشد RJO Futures: این فعال بازار طلا معتقد است که طلا در حال پر کردن گپ نزولی در نمودار روزانه است. “این یک حرکت تکنیکال است و بازار می‌خواهد به سطوح بالاتری برسد.”
پیتر دگاراف، از تحلیلگران سایت کیتکو: دگاراف نیز طرفدار روند صعودی طلاست. “معمولاً ماه اکتبر ماه خوبی برای بازار طلاست، چون‌که تقاضای طلای چین بعد از تعطیلی یک‌هفته‌ای افزایش می‌یابد (Golden Week Holiday). به نظر می‌رسد که شاخص دلار آمریکا بعد از بازگشت صعودی و تکنیکالی که در ماه سپتامبر داشت، دوباره تضعیف می‌شود. ضعف شاخص دلار آمریکا معمولاً همراه با افزایش قیمت طلاست.”
آدام باتن، از تحلیلگران بازار ارز Forexlive : باتن از تحلیلگرانی است که انتظار دارد قیمت طلا کاهش یابد. “قدرت خریداران دلار آمریکا با نزدیک شدن به مذاکرات اصلاح مالیات آمریکا در حال افت است، اما هنوز قدرت کافی برای تضعیف قیمت طلا را دارد.”
کوین گردی، رئیس شرکت Phoenix Futures and Options LLC: از تحلیلگرانی است که پیش‌بینی روند خنثی در کوتاه‌مدت را دارد. گردی معتقد است که از یک‌سو داده‌های تورمی روز جمعه آمریکا ضعیف بودند و از سوی دیگر نگرانی‌ها در رابطه با بحران کره شمالی همچنان پابرجاست. با این‌حال، آتی ماه دسامبر طلا با مقاومت قوی در اطراف ۱۳۰۵ دلار مواجه است. “تا زمانی که طلا در زیر ۱۳۰۵ دلار قرار دارد، شاهد جریانات تثبیت سود خریداران طلا خواهیم بود. یکی از مسائلی که سرمایه‌گذاران را بسیار نگران کرده است، مسئله انتخاب رئیس بعدی فدرال رزرو است. تا زمانی که این مسئله شفاف نشده، آینده انتظارات نرخ بهره‌ای بازار نیز مبهم خواهد بود.”